Mija 50 LAT od Premiery „Filmu „Hrabina Cosel”

💞💞💞💞💞
Kochani!!!
Wczoraj minęło dokładnie 50 lat od Premiery filmu „Hrabina Cosel” – Jego wersji kinowej!!!!
Wczoraj także, gdyby żył obchodziłby swoje urodziny Jerzy Binczycki!!!
Rola Anny Konstanze Cosel w „Hrabinie Cosel” była pierwszą dużą i pierwszoplanową rolą Jadwigi Barańskiej na srebrnym ekranie. Podobnie jak w „Nocach i dniach” w „Hrabinie Cosel” zagrali przyjmując zaproszenie reż. Jerzego Antczaka Najwybitniejsi Polscy Aktorzy z Mariuszem Dmochowskim w roli Augusta Mocnego na czele.
W filmie pojawiają się m. in. Ignacy Gogolewski (Baron Fryderyk Kyan), Stanisław Jasiukiewicz (Rajmund Zaklika), Daniel Olbrychski (Karol XII – król Szwecji), Henryk Borowski (Hrabia Adolf Hoym-mąż Hrabiny Cosel”, Bronisław Pawlik (alchemik Bettger), Stanisław Milski (Hrabia Egon Furstenberg, marszałek dworu i wielu innych Wybitnych i Niezwykle pożądanych w tamtym okresie Aktorskich Sław.
Prócz samej gry aktorskiej zachwycają muzyka Waldemara Kazaneckiego, scenariusz Zdzisława Skowrońskiego, przepiękne kostiumy autorstwa Jadwigi Przeradzkiej-Jędrzejewskiej (powstała Ich do tego filmu i na Jego potrzeby blisko setka) i wnętrza m. in. Zamku Książ, przygotowane do produkcji filmowej przez m. in. Wojciecha Krysztofiaka i Wiesławę Chojkowską, gdzie film powstawał.
Aż trudno uwierzyć, że już tyle lat minęło…
Muzyczne wspomnienie związane z tym Pięknym Jubileuszem: muz. z filmu „Hrabina Cosel”
Copyright ©ATAI Amatorski Teatr Artystycznej Inspiracji